• Strona główna
 • Społeczność
 • Zdjęcia
 • Bazarek
 • Ruletka
 • Zaloguj
  Jaka jest definicja skrótów AB oraz DL?

  Skrót AB oznacza Adult Baby (pol. Dorosłe Dziecko). Polega to na odgrywaniu regresji wiekowej. To może, ale nie musi mieć podłoża seksualnego.
  DL oznacza Diaper Lover (pol. Miłośnik Pieluch). Tym skrótem identyfikują się osoby dorosłe chcące oraz lubiące nosić i używać pieluch dla dorosłych, jednak niekoniecznie chcące uczestniczyć w regresji wiekowej - mogą oni po prostu cieszyć się z wygód, które zapewnia noszenie pieluch dla dorosłych.

  AB/DL jako całość obejmuje całą społeczność. Podobnie jak w przypadku innych aspektów życiowych, większość ludzi znajduje się gdzieś w spektrum między AB a DL.

  Czym jest DD/LG?

  DD/LG jest skrótem od Daddy / Little Girl i jest formą odgrywania ról opartych na opiekuńczej dominacji, w której jedna osoba grająca jako opiekun zajmuje się tą grającą jako "Mała dziewczynka". Może mieć to podłoże seksualne, jednak nie zawsze tak jest. Zwykle nie wiąże się to z ideą prawdziwego ojcostwa, ale raczej z ideą ojcowskiej, opiekuńczej i dominującej postaci oraz wrażliwej, niewinnej postaci.

  W żadnym wypadku nie dotyczy to rzeczywistych dzieci, osoby odgrywające dane role są pełnoletnie i jedynie wcielają się w rolę "dziecka"!

  Dlaczego niektórych pociągają pieluchy?

  Dla każdej osoby powód jest inny. Bez wnikania w psychologiczne aspekty tego pytania możemy wyłonić kilka głównych powodów, dla którego niektórzy ludzie lubią nosić pieluchy dla dorosłych.
  Osoba będąca miłośnikiem pieluch może je nosić dla wygody, z powodów medycznych lub w związku z podnieceniem seksualnym, inni mogą wykorzystywać infantylizm jako alternatywę dla medytacji. Jest to tylko kilka powodów, dla których niektórzy ludzie noszą pieluchy. Każdy człowiek jest inny.
  Społeczność AB/DL zgadza się ze społecznością psychologiczną, że zainteresowanie pieluchami nie ma żadnego związku z zainteresowaniem seksualnym dziećmi.

  Kogo przyciąga ABDL?

  Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Przypuszcza się, że osób będących ABDL jest po równo u obydwóch płci. Mężczyźni są znacznie bardziej widoczni w społeczności, podczas gdy kobiety zwykle pozostają raczej dyskretne.

  Czy ABDL ma związek z pedofilią?

  Absolutnie NIE!
  Chęć zachowywania się jak dziecko nie wiąże się z pociągiem seksualnym do prawdziwych dzieci.
  Czasami media spoza społeczności implikują skojarzenie, że chęć noszenia pieluszek jest związana z pedofilią, co świadczy o rażącym niezrozumieniu tego, czym jest AB / DL. W żadnym wypadku nie dotyczy to ani nie ma nic wspólnego z faktycznymi dziećmi.

  Czuję się ABDL. Mam zasięgnąć pomocy psychologa?

  Nie. AB / DL nie jest zaburzeniem psychicznym. Dopóki nikomu nie zaszkodzi lub nie wpłynie negatywnie na codzienne życie, nie ma potrzeby potrzeby zasięgania pomocy psychologicznej.
  Po prostu baw się dobrze w swoim oraz najbliższym gronie i o nic się nie martw.

  W niektórych ekstremalnych przypadkach AB/DL może przerodzić się w obsesję i mieć negatywny wpływ na Twoje życie - jeśli uważasz, że tak jest, dobrze jest porozmawiać o tym z psychologiem.

  Czuję się wewnętrznie ABDL. Jak zacząć?

  Wszystko zależy od tego co Cię interesuje. Noszenie pieluch dla dorosłych? Zachowywanie się jak dziecko? Opiekowanie się "dorosłymi dziećmi"?

  Pierwszym krokiem zawsze jest zaakceptowanie samego siebie i swoich upodobań. Uświadomienie sobie, że nosząc pieluchy lub udając dziecko nie robisz nikomu krzywdy!

  Wydaje się, że pieluchy są głównym zainteresowaniem u większości osób AB/DL, więc prawdopodobnie chcesz zakupić swoją pierwszą paczkę pieluch. Powinieneś zdecydować czy chcesz kupić je w sklepie stacjonarnym, aptece czy przez internet. Oto kilka polecanych wpisów na ten temat:

  - Najlepsze marki pieluch według użytkowników ABDL.PL
  - Najlepsze apteki internetowe według użytkowników ABDL.PL
  - Jak kupić pieluchy w stacjonarnej aptece?

  Pamiętaj, że poznając inną osobę z środowiska AB/DL będzie Ci łatwiej samemu do tego środowiska dołączyć - u nas znajdziesz wiele pomocnych osób takich jak Ty :)