Pomoc
Czym są punkty aktywności?

Punkty pokazują doświadczenie danego użytkownika w serwisie ABDL.PL!
Mogą oznaczać poziom zaufania do osoby odpowiadającej na Twój wpis, pokazują osoby, które najbardziej zasłużyły się dla społeczności ABDL.PL

Akcja Ilość punktów
Rejestracja w serwisie +5 pkt.
Udzielenie odpowiedzi na wpis +3 pkt.
Dodanie nowego wpisu +5 pkt.
Usunięcie wpisu -10 pkt.
Usunięcie odpowiezi do wpisu -5 pkt.

Niektóre funkcje portalu odblokowują się dopiero po uzyskaniu określonej ilości punktów aktywności.

Czym są smoczki na profilu?

Smoczki są wizualizacją Twojej aktywności dla osób, które odwiedzają Twój profil. Ich ilość jest zależna od posiadanej ilości punktów aktywności.

Ilość smoczków Od ilu punkrów
0
50
200
400
800

Czym są hashtagi oraz jak ich używać?

Hashtagi są to tagi, jednowyrazowe słowa kategoryzujące wątki we wpisie. Hashtag składa się ze znaku hash (#) i wybranego wyrazu, na przykład #pytanie. Nie mogą one zawierać polskich znaków.
Hashtagi pomagają segregować wpisy na różne "kategorie". Przykład poprawnego użycia hashtagu:

Hej, szukam kogoś w Warszawie na wypad do pubu!
#warszawa #poznam

Wtedy wszyscy, którzy zajrzą na hashtag #warszawa zobaczą Twój wpis - i prawdopodobieństwo odpowiedzi wzrośnie!
W górnej belce są pokazywane najpopularniejsze hashtagi, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyś mógł stworzyć włany. Piszesz jakieś opowiadanie? Ma ono wiele części? Możesz założyć osobny hashtag do tego opowiadania, aby wszystko znalazło się w jednym miejscu. Wystarczy wymyślić hashtag i zacząć go używać.
Nie ma limitu hashtagów na wpis, więc śmiało możesz użyć większej ilości hashtagów - wtedy Twój wpis zobaczy większa ilość osób.

Jak dodać film lub zdjęcie do wpisu?

Przy dodawaniu wpisu masz odpowiednie opcję w formularzu. Wystarczy kliknąć ikonkę zdjęcia/filmu, wybrać odpowiedni plik i.. gotowe!
Do każdego wpisu i odpowiedzi można dodać maksymalnie jeden plik, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyś dodał więcej plików z zewnętrznego serwisu. Każdy adres kończący się rozszerzeniem .jpg, .png, .gif zostanie automatycznie zamieniony na zdjęcie, zaś wklejenie linku do filmu z YouTube zamieni go w aktywny player.

Co oznacza [SPAM]?

Mamy automatyczny system antyspamowy, które podejrzane linki oznacza tekstem [SPAM], ma to zapobiec spamowi w obrębie portalu.