Wstęp

Dla wielu osób, które cierpią na problem nietrzymania moczu, wizja noszenia pieluch dla dorosłych jest bardzo wstydliwa oraz kłopotliwa. Niektórzy w takiej sytuacji mają obawy i przeróżne myśli w głowie - Pielucha pod spodniami? To przecież na pewno widać!, załatwiać się pod siebie? to obrzydliwe. Prawda jest zgoła inna niż mogło by się wydawać, a najlepszym dowodem na to jest liczna grupa osób, która noszenie pieluch dla dorosłych wybrała z własnej, nieprzymuszonej woli, a nawet zrobiła z tego swój styl życia!

Pieluchy dla dorosłych dają możliwość zachowania higieny

Wbrew powszechnym wyobrażeniom i mitom, pieluchy są zbudowane tak, aby jak najlepiej chłonąć to co do nich płynie. Dobrze wybrana oraz dopasowana pielucha gwarantuje dobrą wchłanialność płynów i zachowanie przy tym suchości, jakiej nie gwarantuje żadne inne zabezpieczenie.
W zależności od sytuacji możemy dobierać różne rodzaje pieluch. Producenci zazwyczaj w swojej ofercie posiadają ich kilka - od najmniej chłonnych (a więc także najmniej widocznych) do najchłonniejszych. Przeciętna pielucha dla dorosłych może zapewniać wchłanialność nawet do 5 litrów płynów, zanim zacznie z nią być coś nie tak!

Komfort psychiczny

Jedną z największych obaw u osób, które przymierzają się do noszenia pieluch dla dorosłych jest przeświadczenie o tym, że widać je pod ubraniem. Nic bardziej mylnego! Oczywiście, istnieją specjalne pieluchy, które są pokrytę warstwą folii a ich grubość wykracza znacznie ponad normę (Pieluchy ABDL), jednak w przypadku zwykłych pieluch, które możemy zakupić w Polsce przez internet lub w aptece, nie powinniśmy się obawiać tego, że mogą być widoczne pod ubraniem.
Są one bowiem zaprojektowane tak, aby absorbować możliwie największą ilość płynów przy zachowaniu najmniejszych rozmiarów. Sprawia to, że pod odpowiednio dobranymi spodniami nie sa one zauważalne, nie występuje także efekt "odstającego tyłka", bowiem dobrze dobrane pieluchy dla dorosłych dopasowują się idealnie do ciała i są niewidoczne spod ubrań.

Musimy także uświadomić sobie jeden ważny fakt - my wiemy, że mamy na sobie pieluchę, jednak osoby które nas otaczają nie mają o tym pojęcia. Noszenie pieluch przez osoby dorosłe jest nadal dość mało znanym faktem i raczej nikt sie nie spodziewa, że akurat Ty masz na sobie pampersa dla dorosłych. Jak pokonasz swoje bariery psychiczne, wtedy pokonasz wszystko.

Wygoda w autobusie, tramwaju, poza domem...

Niewątpliwie jedna z wielu zalet jest przede wszystkim wygoda. Niejednokrotnie byliśmy w sytuacji, kiedy przesadziliśmy z ilością wypitych płynów, a w pobliżu nie było żadnego miejsca do załatwienia swojej potrzeby. Czy to w środkach komunikacji miejskiej podczas długiej podróży, czy to w środku miasta.
Pieluchy dla dorosłych są zaprojektowane tak, aby móc wchłonąć dużą ilość płynu w szybkim tempie, dlatego nie powinniśmy się bać korzystać z nich w takich przypadkach, bowiem ryzyko przecieku jest nikłe.

Dla każdego coś dobrego

Na Polskim rynku mamy wiele marek produkujących pieluchy dla dorosłych. Niewątpliwie liderem w tej dzedzinie są takie marki jak Tena oraz Seni i to najpewniej je spotkasz u siebie w stacjonarnej aptece.
Jednak oprócz tych dwóch marek, w Polskim internecie masz o wiele większy wybór - nawet w aptekach internetowych.
Jeżeli nie wiesz, na jakie pieluchy się zdecydować, koniecznie przeczytaj recenzje pieluch stworzone przez naszych użytkowników pod tym adresem (tylko dla zalogowanych)