WYBIERZ TEMAT

 • Jaka jest definicja AB i DL?
 • Czym jest DDLG?
 • Dlaczego niektóre osoby przyciągają pieluchy?
 • Pieluchy przyciągają więcej kobiet czy mężczyzn?
 • Czy ABDL/DDLG ma związek z pedofilią?
 • Czy osoby DL załatwiają potrzeby do pieluch?
 • Czym jest AB/DL?
  AB oznacza Adult Baby czyli Duże Dziecko i polega na odgrywaniu roli regresji wiekowej, czyli w uproszczeniu udawaniu dziecka pod każdym względem. Nie zawsze ma to związek z fantazjami seksualnymi.

  DL oznacza Diaper Lover czyli w wolnym tłumaczeniu Miłośnika Pieluch i określa osoby, które lubują się w noszeniu pieluch. Zazwyczaj jest to połączone również z formą AB, jednak nie zawsze. Znaczna część ludzi identyfikuje się jedynie jako DL i nosi pieluchy dla dorosłych z różnych względów. Mogą to być względy medyczne, względy seksualne, lub po prostu takie osoby czują się komfortowo w pieluchach i doceniają ich przydatność w "sytuacjach krzyzysowych".

  AB/DL obejmuje całą społeczność. Dodatkowe informacje znajdziesz na wikipedii

  Czym jest DDLG?
  DDLG jest skrótem od Daddy / Little girl i jest to forma gry opartej na dominacji opiekuńczej, w której jedna osoba grająca jako "Daddy", czyli opiekun, opiekuje się tą, która gra jako "Little Girl". Może mieć to związek z seksualnością, lecz nie zawsze jest tak. Zwykle nie ma to powiązania z prawdziwym ojcem, ale z samą ideą ojcostwa, opiekuńczości i bezbronności.

  W żadnym wypadku nie dotyczy to rzeczywistych dzieci, dzieje się tak jedynie między dorosłymi, których interesuje dominacja rodzic/dziecko.

  DDLG nie zawsze musi oznaczać, że w roli "dziecka" znajduje się kobieta. Często w roli dziecka znajduje się również facet, a w roli rodzica - kobieta, nazywamy to wtedy MMLB czyli Mommy / Little boy

  Dlaczego niektóre osoby przyciągają pieluchy?
  Bez wdawania się w psychologiczną analizę tego, dlaczego ludzie noszą pieluchy, powód zazwyczaj sprowadza się do tej konkretnej osoby i jej osobistych doświadczeń.

  Osoba może zdecydować się do noszenia pieluch ze względu na m.in wygodę i praktyczność lub np. ze względu na chęć nowych doznań seksualnych. To tylko dwa przykłady, one absolutnie nie kończą listy wszystkich możliwych powodów, ponieważ jest to indywidualna kwestia każdej osoby będącej DL.

  Pieluchy przyciągają więcej kobiet czy mężczyzn?
  Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ nikt nie przeprowadził nigdy żadnych wiarygodnych statystyk, ale mężczyzn i kobiet będących AB/DL jest prawdopodobnie tyle samo. Mężczyźni się częściej "demaskują", podczas gdy kobiety wolą zachować to w dyskrecji.

  Czy ABDL i DDLG ma jakikolwiek związek z pedofilią?
  Absolutnie NIE.

  Pragnienie bycia dzieckiem nie jest w żaden sposób powiązane z prawdziwymi dziećmi ani nie dotyczy żadnych relacji związanych z dziećmi.

  Pedofilom mówimy stanowcze NIE, ich miejsce jest w więzieniu

  Czy osoby będące DL załatwiają potrzeby do pieluch?
  Powszechnym błędnym przekonaniem o ludziach noszących pieluszki jest to, że wszyscy "lubią siedzieć we własnych odpadach". Nie wszyscy ludzie AB / DL moczą swoje pieluchy, ale zwilżanie tych pieluch jest dość powszechne w społeczności. Pragnienie korzystania z pieluchy różni się znacznie od zainteresowania Urolagnią lub Coprophilią.

  Podczas gdy robienie "tego pierwszego" do pieluszki jest dość powszechne wśród AB/DL, to już mało kto będący DL przymierza się do robienia "dwójki" w pieluszkę ze względu na całkowity brak higieniczności, problemy z wyczyszczeniem tego itd

  Konkluzja jest taka, że duża część osób lubi sobie siknąć do pieluszki, a mało kto lubi robić dwójkę ;-) oczywiście są też osoby, które nie załatwiają wcale żadnych potrzeb fizjologicznych do pieluszki, a noszą ją tylko dlatego, że jest wygodna.

  To wszystko...
  To wszystkie najważniejsze podstawy AB/DL i DD/LG o jakich musisz wiedzieć. Jeśli masz jakieś pytania, problemy lub wątpliwości - nie krępuj się, dodaj wpis na główną stronę portalu, a jakaś doświadczona osoba na pewno Ci pomoże ;-)